משרד הבריאות מזהיר: זה כבר מזמן הפך למגיפה – יותר ויותר ישראלים מתמכרים למשככי כאבים

החדשות הטובות: התמכרות למשככי כאבים היא לא גזרה שיש להשלים איתה,אלא התמכרות כמו כל התמכרות אחרת,  שישנם דרכים יעילות להיגמל ממנה, והכי חשוב – אתה לא לבד. למידע נוסף אודות מאפייני ההתמכרות והדרכים להתמודד איתה, מלא את הטופס לקבלת ייעוץ ראשוני ללא תשלום וללא כל התחייבות

לוגו האגודה לבריאות הציבור

מי אנחנו?

האגודה לבריאות הציבור הינה עמותה (ע"ר-מלכ"ר) עצמאית שנוסדה בשנת 1972 על-ידי משרד הבריאות, אשר מזה כ-4 עשורים מפתחת שירותים למימוש חזונה: קידום איכות החיים ובריאות הגוף והנפש של האוכלוסייה בישראל על פי ערכים של שוויון, איכות ויעילות. 

האגודה לבריאות הציבור שמה לה למטרה לקדם את בריאות האוכלוסייה כאשר ההיבטים התזונתיים והבטיחותיים מהווים נדבך חשוב במהלך זה.

מה אנחנו מציעים?

בשנים האחרונות עולם הבריאות עובר שינויים תפיסתיים, כאשר אם בעבר נהגו לקטלג את התופעות השינויים הבריאותיים שהגוף שלנו עובר כמחלה שיש לטפל בה כדי להבריא,

בשנים האחרונות עולם הבריאות פחות ופחות מתמקד בהגדרות של מחלות ותרופות, ויותר מתמקד ברווחתו של המטופל, כאשר לסל המחלות המוכרות התווספה קטגוריה שתופסת נתח גדול יותר ויותר משנה לשנה – קטגוריות התסמונות (כמו תסמונת העייפות הכרונית, הפיברומיאלגיה, תסמונת הכאב הכרוני ועוד רבות), והתלונה הנפוצה ביותר היא על כאבים, כאשר הטיפול בהם הוא על ידי משככי כאבים.

הבעיה היא, שמרבית משככי הכאבים לא נועדו שנחיה איתם לנצח, אלא נועדו לטיפולים לזמן קצר יחסית, אולם מטופלים רבים מרגישים כי הכאבים לא חלפו בפרק הזמן הזה, והם מחפשים פתרונות שיקלו להם על הכאב, ויאפשרו להם לנהל מהלך חיים תקין.

בין הפתרונות – מעבר למשככי כאבים חזקים יותר, מסחר במרשמים, מעבר בין רופאים להשגת מרשמים כפולים ועוד.

בנוסף, קיימת תופעה שבה המטופלים התמכרו למשככי הכאבים הללו, והמשיכו ליטול את משככי הכאבים גם כאשר הכאב המקורי נעלם.

אם אתה מזהה אחד מהסיטואציות שהוזכרו כסיטואציה שנקלעת אליה – דע לך שזאת לא אשמתך, ובדיוק בגלל זה אנחנו כאן. 

אנו מציעים סיוע לאנשים הנוטלים משככי כאבים המכילים אופיאטים ומעוניינים להפסיק את נטילתם.
אם אתה חש כי התרופות נגד כאב שאתה נוטל, מפריעות לך בתפקוד היומ-יומי, אם שמת לב שאתה נאלץ להגדיל את המינונים של התרופות מפעם לפעם, אם אתה סבור כי הבעיה המקורית בגינה התחלת ליטול את התרופות הסתיימה ואתה ממשיך ליטול את התרופות כי אינך יכול להפסיק –
אנו יכולים לסייע.

אנו מציעים מסלול להפחתה עד הפסקה מוחלטת של משככי הכאבים, וכן באפשרותנו לתת במקום תרופה המחליפה את משכך הכאבים (סובוקסון) ומקלה את תהליך ההפסקה. קיימת אפשרות לשיחות טיפוליות או סיוע סוציאלי ללא תוספת עלות.
מרפאתנו פועל על פי מדיניות משרד הבריאות ובפיקוחו המלא

למידע נוסף אודות מאפייני ההתמכות והדרכים להתמודד איתה,
מלא את הטופס לקבלת ייעוץ ראשוני ללא תשלום וללא כל התחייבות