קהל היעד

  • זכאי משרד הביטחון ממדור שיקום נכים: זכאים אשר נקבעו להם אחוזי נכות נפשית וקיבלו הועדה לשירות זה. הזכאים סובלים ממחלות נפשיות, מצבי פוסט טראומה ופגיעת ראש.
  • זכאי משרד הביטחון אגף משפחות שכולות – מדובר בילדים יתומים מאחד או משני ההורים. בנוסף מדובר על בוגרים אשר לא עומדים ברשות עצמם עקב לקות כלשהי.
  • זכאי מדור שיקום בביטוח לאומי – מדובר בזכאים. הן ילדים והן בגירים אשר נפצעו בפעילות טרור או ילדים אשר התייתמו מאחד או שני הורים.
  • שירותי חונכות פרטיים.

השירות ניתן בכל רחבי הארץ

תיאור השירותים:

שירות חונכים לאגף שיקום נכים

נועד לטובת תמיכה וסיוע אישי לשיפור התפקוד החברתי, הקניית מיומנויות התנהגותיות ובין אישיות ועידוד וסיוע בפעילויות חברתיות של נכי צה"ל זכאי אגף שיקום נכים.
מטרת החונכות להגביר את עצמאותו של הנחנך ואת שילובו בחברה הנורמטיבית, כגון שילוב במסגרת בקהילה (תעסוקה, מועדון חברתי, פעילות פנאי).

"חונכות שיקומית" כלי שיקומי המיועד לתמוך באופן אינטנסיבי בתהליך של שיפור בתפקודו של הנחנך, כגון שילוב במסגרת בקהילה (תעסוקה, מועדון חברתי, פעילות פנאי) ומכוונת להשגת תוצאות ברורות בטווח הקצר.
"חונכות משמרת" כלי שיקומי המכוון לשמירה על הרמה התפקודית של הנחנך, תוך כדי עידודו להגברת פעילות ולשיפור עצמאותו.

משרד הביטחון אגף משפחות שכולות

1. חונכות לילדים יתומים
2. חונכות לבוגרים אשר לא עומדים ברשות עצמם
מטרת החונכות היא חברתית ונועדה להרחיב את העולם של הילד או החוסה. בהגדרה אין לחונכות תפקיד לימודי ואין על החונכים לשמש כמורים פרטיים.

ביטוח לאומי מדור שיקום

הלקוחות הם יתומים ונכים.
גילאי הזכאים משתנים. הנכות המוכרת לשם קבלת שירות זה היא גם נפשית וגם פיזית.
מטרות החונכות היא שיקומית נפשית ואיננה פיזית. שעות החונכות קהשבועיות משתנות ונתונות לשיקול הדעת של עובדת השיקום בביטוח לאומי.

צור קשר

מירב חן נהרי
מנהלת חונכות ארצית
meiravc@briut.org.il

שלח פניה אל האגף לשירותי שיקום:

[כוכבית * הינה שדה חובה]

Call Now Button

פנייה למשרה באגודה לבריאות הציבור

[כוכבית * הינה שדה חובה]

קובץ קורות חיים בפורמט pdf או word. גודל מקסימלי 2MB.